Terug naar overzicht

AZ Onder 19 loot eerste tegenstander in de UEFA Youth League

Jeugdopleiding

01.09.2025

NYON- Het nieuwe seizoen van de UEFA Youth League staat op het punt van beginnen. AZ Onder 19 neemt het in het eerste Europese duel op tegen de winnaar van het duel Naxxar Lions FC – Lincoln Red Imps FC.

AZ Onder 19 plaatste zich afgelopen seizoen opnieuw voor de UEFA Youth League en treedt aan in de tweede ronde. Maandagmiddag heeft de UEFA de ballen getrokken, waaruit bleek dat de ploeg van Michael van Zijtveld het opneemt tegen de winnaar van het duel Naxxar Lions FC – Lincoln Red Imps FC. Het tweeluik wordt gespeeld op woensdag 22 oktober en woensdag 5 november. AZ onder 19 zal eerst een thuiswedstrijd spelen op het AFAS Trainingscomplex om vervolgens bij een van de clubs op bezoek te gaan.

Vorig seizoen begon het UEFA Youth League-avontuur met een overtuigende start tegen Strømsgodset, dat zowel uit als thuis met 4-1 werd verslagen. Tegen Manchester United legde AZ in de heenwedstrijd op het AFAS Trainingscomplex een sterke basis met een 2-1 zege, waarna een 0-0 gelijkspel op Old Trafford volstond om door te stromen naar de play-offs. Daarin wachtte SL Benfica; na een 2-2 gelijkspel op eigen terrein werd AZ door doelman Kiyani Zeggen, die twee penalty’s stopte, naar de kwartfinale geleid. In Spanje bewees de ploeg opnieuw zijn kracht door Real Madrid met 0-2 te verslaan. In de daaropvolgende ronde tegen Manchester City schoot Deacon van der Klaauw zijn ploeg in de absolute slotfase naar het finaleweekend in Nyon. In de halve finale trof AZ de leeftijdsgenoten van FC Barcelona. De Spanjaarden benutten al vroeg in de wedstrijd een penalty, waarna de Alkmaarders er niet meer in slaagden om het tij te keren. Zo eindigde de UEFA Youth League in de halve finale.