Terug naar overzicht

AZ opent voorbereiding met zege op Kilmarnock FC

AZ 1

31.07.2026

DIRKSHORN- AZ heeft zaterdag de eerste voorbereidingswedstrijd van het seizoen 2025-2026 winnend afgesloten. Op het complex van V.V. Dirkshorn was de ploeg van Maarten Martens met 2-0 te sterk voor het Schotse Kilmarnock FC. De doelpunten kwamen in de eerste helft op naam van Mexx Meerdink en Alexandre Penetra.

Beide ploegen begonnen met veel energie aan het duel in Dirkshorn. Zowel AZ als Kilmarnock FC probeerden vroeg druk te zetten en dit leidde direct tot dreiging voor beide doelen. Tot uitgespeelde kansen kwam het in de openingsfase echter nog niet. Naarmate de eerste helft vorderde, kreeg AZ steeds meer grip op de wedstrijd. Vooral via de flanken werd de Schotse verdediging regelmatig op de proef gesteld.

Dicht bij de openingstreffer
De eerste grote kans was voor Ro-Zangelo Daal. Na een fraaie crosspass van Denso Kasius kon de aanvaller op doel schieten, maar zijn poging werd gekeerd door de Schotse doelman Edward Beach. Ook Ibrahim Sadiq en Sven Mijnans waren dicht bij de openingstreffer, maar hun acties werden respectievelijk geblokt en eindigden op de paal.

Alkmaarse doelpunten
Na iets meer dan een half uur spelen brak AZ alsnog de ban. Kasius ging ervandoor met de bal vanaf de eigen helft. Na een fraaie combinatie met Mijnans ontving Kasius de bal weer terug. Hij gaf de bal strak voor het doel en spits Mexx Meerdink maakt de bal af: 1-0. Kort daarna werd het zelfs 2-0. Uit een goed aangesneden voorzet van Sadiq torende Alexandre Penetra boven iedereen uit. De Portugese verdediger kopte de bal hard tegen de touwen in de bovenhoek en verdubbelde daarmee de marge.

Gevaarlijke inzetten
AZ begon sterk aan de tweede helft en had duidelijk het initiatief. De eerste grote kans was voor Zico Buurmeester, die vanaf de achterlijn op doel schoot. Zijn inzet rolde echter voorlangs. Even later kwam ook Kilmarnock FC gevaarlijk voor het Alkmaarse doel, maar een afstandsschot van Cole Burke ging ruim naast.

Eerste winst van het seizoen
In het vervolg bleef AZ het spel dicteren en werden de Schotten steeds verder teruggedrongen. Sem van Duijn kreeg een goede mogelijkheid na slordig balverlies van de Schotse defensie, maar zijn schot werd gekeerd door de doelman. Voor Jasper Hartog was er een bijzonder moment: hij maakte zijn officieuze debuut voor de eerste selectie. Ondanks meerdere kansen in het restant van de wedstrijd — onder andere voor Kristijan Belić, Buurmeester en Van Duijn — bleef een derde treffer uit. Daarmee eindigde de voorbereidingswedstrijd in een verdiende 2-0 overwinning voor AZ.

WEDSTRIJDKARAKTERISTIEKEN:
AZ – Kilmarnock FC | 2-0 (2-0)
Vriendschappelijk duel 
Opstelling AZ: Hobie Verhulst (46. Daniël Virginio Deen); Maxim Dekker (46. Jeremiah Esajas), Alexandre Penetra (46. Billy van Duijl), Mees de Wit (46. Lewis Schouten), Denso Kasius (46. Mathijs Menu); Peer Koopmeiners (46. Zico Buurmeester), Sven Mijnans (46. Dave Kwakman), Jordy Clasie (46. Kristijan Belic); Ibrahim Sadiq (46. Anthony Smits), Mexx Meerdink (46. Sem van Duijn), Ro-Zangelo Daal (25. Mayckel Lahdo (70. Jasper Hartog)).
Opstelling Kilmarnock FC: Edward Beach (72. Corey Armour); Jamie Brandon (60. Kian Leslie), Lewis Mayo, David Watson, Euan Bowie; Brad Lyons (60. Aaron Davis), Ben Brannan, George Stanger (60. Cole burke); Scott Tiffoney, Markus Dackers, Bruce Anderson.

Scoreverloop: 28. Mexx Meerdink (1-0), 32. Alexandre Penetra (2-0)