
ALKMAAR- Speelronde 3 van de VriendenLoterij Eredivisie staat voor AZ op het programma. De ploeg van hoofdtrainer Leeroy Echteld trapt zaterdag om 16.30 uur af in Limburg tegen Fortuna Sittard. Dat doet Echteld zonder de getransfereerde Troy Parrott, maar met de terugkerende Jordy Clasie en Jizz Hornkamp.
Troy Parrott maakte deze week de overstap naar het Spaanse Real Betis. De Ierse spits die twee seizoenen geleden overkwam van Tottenham Hotspur sprak deze zomer veel met hoofdtrainer Leeroy Echteld. “We hebben een paar keer met elkaar gezeten en dan merk je dat het een emotionele jongen is. Hij wil graag zijn emotie tonen, maar tegelijkertijd probeert hij het in te houden. Hij heeft hier in ieder geval het plezier weer terug gevonden. Dat is heel mooi om te zien”, vertelt Echteld. De spits komt bij Real Betis uit in La Liga en zal gaan schitteren in de Champions League. “Ik wist zijn voorkeur, dus het verbaast mij niet dat hij voor dit avontuur is gegaan. Als je kijkt naar zijn type spel, dan past dit heel goed bij hem. En sowieso is het weer daar beter”, zegt Echteld met een knipoog.
Terugkerende spelers
AZ nam deze week dus afscheid van spits Parrott, maar ziet ook een aantal spelers bij de wedstrijdselectie van komend weekend terugkeren. Zo sluiten Jordy Clasie en Jizz Hornkamp weer aan van blessures. Voor Hornkamp is dat een bijzonder moment: de spits stond een aantal maanden langs de kant. “Hij gaat mee met de selectie, maar we moeten echt dag voor dag bekijken hoe het gaat. Hij moet eerst meer minuten maken, maar hij traint wel al heel goed. Op dit moment zit hij echt in de opbouwfase”, licht Echteld toe. Clasie voegt zich eveneens weer bij de selectie. Het ligt echter nog niet in de lijn der verwachting dat de aanvoerders vanaf de aftrap zal starten. “Hij is inzetbaar, maar hij zal niet starten.”
Op de plek van Clasie speelt de afgelopen weken Dave Kwakman. De middenvelder uit eigen opleiding keerde deze zomer terug van een verhuurperiode bij FC Volendam en maakt momenteel een goede indruk op Echteld. “Ik ken Dave al een tijdje en tegen FC Utrecht vond ik hem vrij goed. Hij kan goed voetballen, maar is ook een stuk volwassener geworden. Als hij steeds beter gaat begrijpen wat ervoor nodig is om dat elke week te laten zien, dat hij dan echt stappen gaat maken.”
Bekijk hier de samenvatting van het duel met FC Utrecht:




