Terug naar overzicht

Schilder verlengt contract met AZ

Jong AZ

15.05.2026

ALKMAAR- Koen Schilder heeft zijn contract bij AZ met één jaar verlengd. De twintigjarige doelman van Jong AZ tekende twee jaar geleden zijn eerste contract in Alkmaar en ligt nu vast tot medio 2027.

In het seizoen 2021-2022 verruilde Schilder de Alkmaarse amateurvereniging AFC'34 voor de AZ Jeugdopleiding, waar hij aansloot bij de Onder 17. De keeper maakte daarna deel uit van AZ Onder 18, waarmee hij kampioen van Nederland werd na een indrukwekkende 0-2 uitoverwinning op Ajax. De in Hoogwoud geboren sluitpost maakte in seizoen 2023-2024 zijn officieuze debuut voor Jong AZ in een oefenwedstrijd tegen ADO'20. In de laatste wedstrijd van dit Keuken Kampioen Divisie-seizoen maakte Schilder in het thuisduel met Roda JC zijn basisdebuut voor de beloftenploeg.

Koen Schilder in zijn debuutwedstrijd tegen Roda JC. 

Schilder: 'Dat heeft zich uitbetaald in ontwikkeling'
De doelman is blij met het vertrouwen vanuit de club en kijkt tevreden terug op zijn ontwikkeling van de afgelopen periode. “Ik denk dat ik de grootste stappen vooral als persoon heb gemaakt, wat meer leiderschap heb gecreëerd en uiteindelijk altijd mijn best heb gedaan op het veld. Dat heeft zich uitbetaald in de ontwikkeling”, aldus Schilder.

Ook zijn debuut in het betaald voetbal tegen Roda JC ziet de keeper als een belangrijk moment. “Het was onwijs gaaf. Het voelde een beetje dubbel door de spanning van tevoren, maar uiteindelijk voelde het wel alsof ik het altijd al heb gedaan.” Voor komend seizoen richt Schilder zich op meer speelminuten en verdere ontwikkeling. “Ik voel wel dat er nog meer in zit.”

Brandenburg: 'Dat is een enorme kracht van hem'
Volgens Hoofd Jeugdopleiding Paul Brandenburg is Koen Schilder een groot voorbeeld binnen de AZ Jeugdopleiding. “Wat ik heel mooi vind, is dat Koen ondanks de enorme concurrentie op het keepersvlak, iedere dag bezig is om zichzelf verder te ontwikkelen en weer een stap te zetten”, licht Brandenburg toe. “Hij komt altijd met een glimlach binnen en heeft daarnaast echt kwaliteit in het tegenhouden van ballen, maar ook in het meespelen. Zijn aanpassingsvermogen in combinatie met zijn vechtlust is echt een enorme kracht van hem.” De ontwikkeling van Schilder resulteerde dit seizoen in zijn debuut voor Jong AZ. “Daar doe je het als klein jochie voor. Vijf jaar geleden, toen hij binnenkwam, wilde hij in het betaald voetbal komen. Dat debuut heeft hij nu gemaakt. Het is nu zaak dat hij die energie omzet in meer minuten in het betaald voetbal. Ik ben ervan overtuigd dat hij dat kan.”