
ALKMAAR- AZ neemt het zaterdagmiddag in de 21ste speelronde van de Vriendenloterij Eredivisie op tegen N.E.C. Nijmegen. Voor AZ is het de aftrap van een belangrijke week, met drie thuiswedstrijden tegen respectievelijk N.E.C. Nijmegen, FC Twente (EuroJackpot KNVB-Beker) en AFC Ajax. Voorafgaand aan het duel met de Nijmegenaren blikt hoofdtrainer Leeroy Echteld vooruit op de strijd met de directe concurrent.
In de vorige speelronde boekte AZ de eerste overwinning sinds het aantreden van Echteld als hoofdtrainer, door met 0-1 te winnen op bezoek bij Telstar. Afgelopen week kende AZ een volledige trainingsweek, die kon worden gebruikt om verder te werken aan de speelwijze en fitheid van de selectie. “We willen een herkenbare speelstijl gaan creëren.”
“We willen domineren”
In de wedstrijd tegen N.E.C. treft Echteld een oude bekende, met hoofdtrainer Dick Schreuder: “Ik heb bij PEC Zwolle met Dick gewerkt. Hij heeft goede ideeën en kan deze goed overbrengen op zijn spelers.” De oefenmeester kijkt met vertrouwen vooruit naar het treffen met zijn voormalig collega. “We willen domineren morgen, vooruit en hoog op de helft van de tegenstander spelen. Ik denk dat je N.E.C. daarmee het meeste pijn kunt doen.”
Owusu-Oduro weer terug, Smit ontbreekt
In de wedstrijd tegen N.E.C. kan AZ weer beschikken over doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro, die tegen Excelsior en Telstar door lichte knieklachten ontbrak. Ook gaf Echteld een inkijkje in de fysieke status van de rest van zijn selectie. “Kees Smit haalt de wedstrijd van morgen nog niet. De rest van de langdurig geblesseerden (Clasie, Kasius, Mijnans, Meerdink, red.) hebben nog een aantal weken nodig. Bij Mexx gaat het de goede kant op. Hij staat inmiddels weer op het veld en is goed bezig.
“Wisselwerking met de supporters van groot belang”
Aan het einde van de voorbeschouwing benadrukte Echteld nog eens het belang van de steun van de AZ-supporters. “We willen graag een sterke wisselwerking met onze supporters creëren. Dat begint ermee dat wij heel veel energie in de wedstrijd moeten stoppen en laten zien dat we er alles aan doen om te winnen. Dat moet voor de supporters heel zichtbaar zijn en hun support ons ook weer extra energie oplevert.”
Wedstrijdinformatie
AZ Alkmaar - N.E.C. wordt afgetrapt op zaterdagmiddag 31 januari om 16:30 uur in het AFAS Stadion. In het gehele AZ‑stadion is het roken niet toegestaan, met uitzondering van de daartoe aangewezen rookplekken.
De wedstrijd staat onder leiding van Serdar Gözübüyük. De arbiter wordt geassisteerd door Patrick Inia en Reinier Honig. De vierde official is Wouter Wiersma. Het team uit Zeist bestaat als VAR uit Pol van Boekel. Hij wordt geassisteerd door Cristian Dobre.
De wedstrijd wordt live uitgezonden op ESPN 2. Daarnaast is het duel te volgen via ons liveblog en socialmediakanalen.




